Bugün - 21 Kasım 2019 Perşembe
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künyemiz
Reklamlar
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.gergerhaber.net Logo
Kültür Sanat
Yaşam
Eğitim
Röportaj
Ekonomi
Sağlık
Güncel
Köyden Haberler
Politika
Adıyaman 20°°C
Haber Detayları

Adıyaman Teröre Karşı Tek Yürek Oldu

Adıyaman Teröre Karşı Tek Yürek Oldu Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara Terörü Lanetledi 'Bu saldırılar barışın da kalbine sıkılmış bir kurşundur' Ak parti Adıyaman milletvekili Adnan Boynukara Adıyaman Merkeze bağlı Kömür Beldesi'nin Kürk ve Derinsu mevkilerinde arazi taraması yapan Jandarma timine, terör örgütü PKK mensupları tarafından ateş açılması sonucu şehit olan jandarma uzman onbaşı Müsellim Ünal için bir başsağlığı mesajı yayımladı.

Güncel Haberi - 23 Temmuz 2015 Perşembe - 13:08
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Adıyaman Teröre Karşı Tek Yürek Oldu

Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara Terörü Lanetledi

'Bu saldırılar barışın da kalbine sıkılmış bir kurşundur'

Ak parti Adıyaman milletvekili Adnan Boynukara Adıyaman Merkeze bağlı Kömür Beldesi'nin Kürk ve Derinsu mevkilerinde arazi taraması yapan Jandarma timine, terör örgütü PKK mensupları tarafından ateş açılması sonucu şehit olan jandarma uzman onbaşı Müsellim Ünal için bir başsağlığı mesajı yayımladı.

Milletvekili Boynukara mesajında şunları belirtti: "Şehidimize sıkılan kurşun, Türkiye halklarına sıkılmıştır. Terörle sonuç alacağına inananlar, büyük yanılgı içindedir" diyen Boynukara mesajında şu ifadelere yer verdi. “Bu hain saldırılar sadece kahraman askerlerimize değil, insanlığın ve barışın da kalbine de sıkılmış bir kurşundur. Terörden medet umanları ve bu saldırıyı gerçekleştirenleri tarih hiçbir zaman affetmeyecektir. Şehitlerimizin bu milletin yüreğinde kelimelere sığmayan müstesna bir yeri vardır. Ülkemizin huzur ve selameti için, birlik ve beraberliğimiz adına canını feda eden şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve milletimize sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum”

Yetiş’ten Başsağlığı Mesajı

Yetiş;
“Hiçbir Saldırıya Boyun Eğilmeyecek”

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başdanışmanı Murtaza Yetiş, Adıyaman'da dün güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada şehit düşen Müsellim Ünal için başsağlığı mesajı yayımladı.

Yetiş mesajında şu ifadelere yer verdi; “20 Temmuz 2015 tarihinde Adıyaman Merkez Doğanlı ve Çatalağaç bölgesinde bir operasyon başlatılmış ve bölücü Terör Örgütü mensuplarının açtığı ateş neticesinde bir kahraman askerimiz şehit olması, iki askerimizin de hafif şekilde yaralanması bizleri derin bir üzüntüye sevk etmiştir.Ülkemizin bütünlüğünü ve milletimizin birliğini hedef alan bu hain saldırıları gerçekleştirenler bilmelilerdir ki; hiçbir saldırıya boyun eğilmeyecek ve bedeli ne olursa olsun ülkemizin terörle mücadelesi aynı kararlılıkla sürdürülecektir. Milletimizin birlik ve beraberliğine kastedenler emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaklardır.Hepimizi derin acılara boğan ve vatanını canından üstün tutan yiğit şehidimize başsağlığı, şehidimizin kederli ailesine ve milletimize sabır ve metanet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum”

İHH’DAN, SURUÇ OLAYI AÇIKLAMASI
İHH Adıyaman İl Şube Başkanı Fadıl Akkuş, Suruç’ta yaşanan patlamayla alakalı olarak basın açıklaması yaptı.
Düzenlenen basın açıklamasında konuşan İHH Adıyaman Şube Başkanı Fadıl Akkuş, “Suraç’ta Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen gençleri hedef alan, hem de en doğal hakları olan basın toplantısı yaptıkları esnada gerçekleştirilen katliamı kınıyoruz. Patlamada hayatını kaybedenlerin yakınlarına sabır yaralılara şifa diliyoruz. Bu ve benzeri Türkiye’yi savaşa sürükleyecek, halkları birbirine düşürecek, Ortadoğu halklarını hedefleyen, bölgemizde sürekli kaos kan ve gözyaşı körükleyen saldırıları ve her türlü eylemi lanetliyoruz. Ve bu olayı fırsat bilerek Adıyaman’ımızın Kömür beldesinde bir askerimizi Şehit edip İki askerimizi de yaralayan zihniyeti de aynı şekilde kınıyoruz” dedi.

KAHTA'DA 33 STK TERÖR OLAYLARINI KINADI
Adıyaman'ın Kahta ilçesinde faaliyet gösteren 33 sivil toplum kuruluşundan oluşan Kahta Gönüllüler Platformu, Adıyaman ve Şanlıurfa'daki terör olayını, yazılı bir basın açıklaması ile kınadı.
Kahta Gönüllüler Platformu Basın Sözcüsü Yavuz Turan, sivil vatandaşları hedef alan terör eylemlerin vahşice ve insanlık dışı olduğunu belirterek, bu eylemler herkesin teröre karşı iradesini daha da sağlamlaştıracağını söyledi.
Sözcü Turan, basın açıklamasında, "Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde gerçekleştirilen ve tüm Türkiye’yi yasa boğan terör saldırısını şiddetle lanetliyoruz. Şehir merkezinde gerçekleştirilen patlama sonucu bir çok kişinin öldüğü onlarca kişinin de yaralandığı açıklandı. Aynı gün Huzur Kenti olan Adıyaman da meydana gelen terör saldırısını da lanetliyoruz. Sivil vatandaşları hedef alan terör eylemleri vahşice ve insanlık dışıdır. Bu eylemler herkesin teröre karşı iradesini daha da sağlamlaştıracaktır. Kâhta Gönüllüler Platformu olarak; bu ve bu gibi olayların hangi sebeple olursa olsun yapılmasını asla tasvip etmiyor, saldırıyı gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. Adıyaman ve Şanlıurfa-Suruç'ta yaşamını yitiren vatandaşlarımızın ailelerine başsağlığı; yaralı vatandaşlarımıza da Allah’tan acil şifalar diliyoruz. Kâhta Gönüllüler Platformu Olarak; bir an önce bu olayın soruşturulmasını ve aydınlatılmasını istiyoruz” dedi.

DİYANET-SEN’DEN, SURÇ OLAYLARINA TEPKİ
Diyanet-Sen Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde düzenlenen terör saldırısını şiddetle kınadı.
Diyanet- Sen Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil, sendika olarak Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen saldırıyı lanetlediklerini belirtti.
Terörizmin hiçbir gerekçesinin olamayacağını vurgulayan Diyanet- Sen Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil, “Diyanet Sen olarak Şanlıurfa Suruç’ta Amara Kültür Merkezi'ne yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Terör, zulümdür ve kimden, nereden gelirse gelsin kınanmalıdır. Sahnelenen bu oyunun, tüm ülkemizin huzur ortamını, Ortadoğu'nun barışını hedef aldığı ortadadır. Ülkemize yönelik bu tür provokasyonlarla, yakın tarihte dâhil olmak üzere defalarca karşılaşmış olan milletimiz, dün olduğu gibi bugün de bunların üstesinden gelebilecek kudrettedir. Milletimiz, engin sağduyusuyla birlik ve beraberliğini bozacak oyunlara gelmeyecektir. Bu hain saldırı kardeşliğimizi asla zayıflatmayacaktır. Bugün küresel bir senaryoyla karşı karşıyayız. Bu senaryoda rol alan aktörleri iyi tanıyor ve uyarıyoruz. Bugün suçlama değil, sorumluluk alma vaktidir. Bugün yalan ve iftiraya sarılarak senaryoda rol alma değil, birlik olarak oyunu bozma vaktidir. Gücümüzü, kardeşliğimizi muhafaza ederek bir kez daha oyunları boşa çıkarabilmeliyiz. Diyanet Sen ailesi olarak bir kez daha milletimizi sağduyuya davet ediyoruz. Milletimize düşen görev sağduyulu olmak, terör örgütlerinin ve onları kurgulayan oyun kurucuların tuzağına düşmemektir” dedi.

AGAD'DAN SALDIRIYA KINAMA
Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti (AGAD) Başkanı İbrahim Aslan Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde ve Adıyaman’da meydana gelen terör saldırısını lanetledi.
Başsağlığı ve kınama mesajı yayımlayan Başkan Aslan, “Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde şu an için 32 kişinin ölümüne ve 100’den fazla kişinin yaralanmasına neden olan terör saldırısını ve aynı zamanda memleketimiz Adıyaman’da PKK’lılar tarafından açılan ateş sonucu 1 askerin şehit olması 2 askerin yaralanmasını, gazeteciler olarak büyük üzüntü ve nefretle karşılıyoruz. Türkiye’nin her zaman ki gibi sağduyusuyla bu kirli oyuna gelmeyecek ve bu tür oyunları boşa çıkaracaktır. Şunu özellikle belirtmek istiyorum; kimden gelirse gelsin, hangi amaçla yapılırsa yapılsın bu tür hain saldırılar birlik beraberliğimizi asla bozamayacaktır. Huzurumuzu, birlik ve beraberliğimizi hedef alan bu hain saldırının arkasındaki kirli ellerin, mutlaka ortaya çıkarılması ve adalete teslim edilmesini istiyoruz. Terörle mücadelede ve barışı sağlamada tüm siyasetçilere, sivil toplum örgütlerine, meslek örgütlerine büyük görev düşmektedir. Suruç’taki saldırının basın açıklaması sırasında yapılması düşündürücüdür. Halka ve gazetecilere yönelik bu saldırının insanlık suçu olduğunu düşünüyoruz. Terörü lanetliyoruz. Faillerin en kısa sürede bulunmasını bekliyoruz. Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti olarak bu tür saldırıların her zaman karşısında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz. Suruç’ta hayatını kaybeden gençlere ve Adıyaman’da şehit düşen askerimize Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar, yakınlarına sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

AGİP, SURUÇ SALDIRISINI LANETLEDİ
Adıyaman Genç İmam Hatipliler Platformu (AGİP) Genel Sekreteri Mehmet Ulum, AGİP olarak Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki terör saldırısını lanetlediklerini belirtti.
Adıyaman Genç İmam Hatipliler Platformu (AGİP) Genel Sekreteri Mehmet Ulum, Suruç’taki saldırının bir terör eylemi olduğunu, bu menfur saldırı karşısında bilinçli, kararlı, azimli ve istikrarlı bir hareket tarzı benimsenmesi gerektiğini ifade etti.
Suruç’ta patlatılan bombanın Türkiye'nin birliğine, bütünlüğüne, toplumsal kardeşliğine ve geleceğine yönelik olduğunu belirten Adıyaman Genç İmam Hatipliler Platformu (AGİP) Genel Sekreteri Mehmet Ulum, “Bu elim olayı şiddetle kınıyor ve telin ediyoruz. Bu olay bir terör eylemidir. Terörün milleti, dini, ırkı olmaz. Terör karşısında siyasi görüşü ve konumu ne olursa olsun herkesin yekvücut olması gerekir. Bu tür bombalama olaylarını her gün televizyon ve gazetelerden, başka ülkeler, özellikle de komşularımız Irak ve Suriye için seyredip okurduk. Bu bombalama olayını, Ortadoğu üzerine planlar yapanların Türkiye’yi Suriyeleştirmek ya da Iraklaştırmak girişiminin başlangıcı olarak görüyoruz. Özellikle Türkiye’nin demokratikleşme süreci başta olmak üzere, hem Suriye hem de bölgedeki diğer gelişmelerde aktif bir rol üstlenmesinin akabinde oluşan siyasi belirsizlik ve istikrarsızlık, Türkiye’yi hesap dışına itmek isteyenleri cesaretlendirmekte ve bazı oyunların içine doğru itmektedir. Bugün Suruç’ta yaşanan olaylar, Türkiye’yi küçültmek isteyen bir terör eylemidir. Bu menfur saldırı karşısında bilinçli, kararlı, azimli ve istikrarlı bir hareket tarzı benimsemeliyiz. Terörden beslenenlere verecek kanımız değil, onlara soracak hesabımız vardır. Bu saldırılar ülkemizin birlik, beraberlik ve huzuruna yöneliktir. Hayatını kaybedenler için acımız sonsuzdur. Bu saldırılar karşısında, millet olarak sağduyumuzu korumalıyız. Çok sayıda vatandaşımızın ölümüne ve yaralanmasına yol açan insanlık dışı saldırıyı lanetliyoruz. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Allah hepsinin ailesine sabır ihsan eylesin. Milletimizin başı sağ olsun. Ayrıca ilimizde yaşanan menfur bir saldırı da şehit edilen uzman onbaşı Müsellim Ünal’e de Allah’tan rahmet, kederli aileye başsağlığı diliyorum” dedi.

BAŞKAN MAHMUT FIRAT‘TAN SURUÇ OLAYINA TEPKİ
Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yapılan bombalı saldırıyı şiddetle kınadığını belirtti.
Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen patlamanın gerisinde yatan nedenlerin aydınlığa kavuşturulması gerektiğini, olayın faillerinin de bir an önce bulunması gerektiğini savunan Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, “Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde bir patlama meydana gelmiştir. Yapılan açıklamalarda, patlamanın canlı bomba saldırısı nedeniyle gerçekleştiği, ilk belirlemelere göre masum 10’larca kişinin öldüğü, 100’e yakın kişinin ise yaralandığı duyurulmuştur. Yapılan terör saldırısını lanetliyoruz. Bu insanlık dışı saldırının gerisinde yatan nedenler aydınlığa kavuşturulmalı ve failleri bir an önce bulunarak adalet önünde hesabı sorulmalıdır. Ülkemiz bir ateş çemberinin içine çekilmek istenmektedir. Bu saldırı top yekun tüm halkı hedef alan bir saldırıdır. Saldırganlar hiçbir şekilde amaçlarına ulaşamayacaklardır. Biz geçmişte olduğu gibi bugün de her birlikte teröre karşı tek vücut ve tek ses olarak karşı duracağız. Doğusundan, batısına, kuzeyinden güneyine kadar ülkemizin her yöresinden insanımızı dehşete düşüren bu kanlı terör saldırısı karşısında duyduğum acıyı kelimelerle ifade etmek mümkün değil. Meydana gelen patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Yaralananların sağlığına bir an önce kavuşmasını temenni ediyoruz. Ayrıca Adıyaman’da şehit olan Jandarma uzman onbaşı Müsellim Ünal’ın acısını da kalbimizde yaşıyoruz. Şehidimize Allah’tan rahmet Ünal ailesine de başsağlığı diliyorum” dedi.

MÜSİAD BAŞKANI YILDIRIM: “SURUÇ VE ADIYAMAN’DAKİ SALDIRILARI ŞİDDETLE KINIYORUZ”

MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 32 kişinin ölümüne 100 kişinin yaralanmasına neden olan patlama ve Adıyaman’da meydana gelen terör saldırısıyla ilgili kınama mesajı yayınladı.
Başkan Yıldırım mesajında, “ ’Türkiye’nin istikrarsızlığı için çabalayan şer odaklarının emellerine ulaşamayacaklarını belirterek her iki yerde meydana gelen saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Suruç ilçesindeki patlamanın hemen ardından ilimizde terör örgütü tarafından askerimize hain bir saldırı gerçekleştirilmiş, saldırıda bir askerimiz şehit olurken, iki askerimiz yaralanmıştır. Türkiye’nin bölgesinde ve dünyadaki yerini hazmedemeyenler, kötülük pompalamaya, ölüm kusmaya devam etse de, Anadolu kardeşliğini bozamayacaklardır. Terör, bir süreliğine topluma zarar verse de, yok olmaya mahkûmdur. Yüzyıllar boyu, her türlü zorluk ve acıya birlikte göğüs gererek galip çıkmayı başaran milletimiz, yolundan ve kardeşlik ikliminden uzaklaşmadan yürüyüşünü sürdürecektir. Terörün; milleti, dini, iyisi, kötüsü, haklısı, haksızı ve hiç bir mazereti olamaz. Terör, terördür, kimden gelirse gelsin, kime yapılırsa yapılsın, hangi gerekçeye sahip olursa olsun, karşısındayız. Menfur olayın, her türlü etnik, dini ve mezhepsel unsurun bu topraklarda birlikte yaşamaya devam edeceğine olan inancımız tamdır. Patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımızda Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz” dedi.

 

 
Anahtar Kelimeler:
Kaynak / Editör: G.H.A - Abdurrahman KURTBEY

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Güncel Haberleri
Malatya ile Adıyaman Arasında Sınır Tartışması
Barış Pınarı Harekatı başladı
Kürt Annelerin Devrimi HDP'yi Kapatır

Kürt Annelerin Devrimi HDP'yi Kapatır
Kesertaş Köprüsü Kaderine Terkedilmiş Durumda
Gerger Haber 15 Yaşında
Güvercintepe'de Bekçiler Göreve Başladı.
Davutoğlu İntihardan Kurtardı
Diğer Başlıklar

Kaymakam Turan Ba-Der'i Ziyaret Etti
Gerger'de Korkunç Ölüm..!
Yine İnşaat, Yine Gençler Yine Tillo..!
Malatya ile Adıyaman Arasında Sınır Tartışması
Adıyaman Valisi Pekmez'in Eşi Gerger'de
Güvercintepe'ye Gençlik Merkezi
Barış Pınarı Harekatı başladı
Gerger Devlet Hastanesine Başhekim Atandı
Çifthisar Barajında Çalışmalar Devam Ediyor..

 www.gergerhaber.net Logo

 

 

GERGER TV CANLI


Yazarlar 
Siyaset Sahnesi
Hava Durumu ( Adıyaman )
Bugün
7°°C - 20°°C
Cuma
8°°C - 18°°C
Cumartesi
7°°C - 17°°C
Pazar
7°°C - 17°°C
Namaz Vakitleri ( Adıyaman )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
05:4007:0512:1714:5717:2018:39

21 Kasım 2019 Perşembe
Röportajlar
Yine İnşaat, Yine Gençler Yine Tillo..!
Yine İnşaat, Yine Gençler Yine Tillo..! Gerger'in Gölyurt (Tillo) köyü doğumlu Ancak Adana'da ikamet ettikleri belirlenen Amca çoc...
»
»
»
Tarihte Bugün
1944 - İstanbul Teknik Üniversitesinin Açılış
1920 - Mardi'nin Kurtuluşu
2055 - Sanayi Haftası
Kim Kimdir
Günün Sözü
Nice alimler vardır ki, hakiki bilgiden, hakiki irfandan nasipleri yoktur. Bunla bilgi hafızıdır, bilgi sevgilisi değil.
(Mevlana)
Arşiv Arama
MAGAZİN GÜNLÜĞÜ
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,42ms Logonuz...
google-site-verification: googleb1348143173db3dd.html