Bugün - 18 Kasım 2019 Pazartesi
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künyemiz
Reklamlar
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.gergerhaber.net Logo
Kültür Sanat
Yaşam
Eğitim
Röportaj
Ekonomi
Sağlık
Güncel
Köyden Haberler
Politika
Adıyaman 18°°C
Haber Detayları

En Geniş Katılımlı Sivil Yarışma Organizasyonuna Gerger’den büyük Katılım

En Geniş Katılımlı Sivil Yarışma Organizasyonuna Gerger’den büyük Katılım Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, dünya genelinden iştirak edilen ve Türkiye’nin en geniş katılımlı sivil yarışma organizasyonu “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları’nın” 4.

Eğitim Haberi - 8 Şubat 2016 Pazartesi - 18:15
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

En Geniş Katılımlı Sivil Yarışma Organizasyonuna Gerger’den büyük Katılım

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, dünya genelinden iştirak edilen ve Türkiye’nin en geniş katılımlı sivil yarışma organizasyonu “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları’nın” 4.süne bu yıl da büyük bir ilgi var.

Yarışma, organizasyona özel hazırlanmış “Riyazü’s Salihîn’den 1001 Hadis Seçkisi” üzerinden 6 farklı kategoride Türkiye’de Türkçe, Dünya genelinde ise internet üzerinden İngilizce olarak yapılacak.

Son Peygamber Paltformu’nun proje ortağı olduğu organizasyonu yapan Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü her il ve ilçe de farklı Sivil Toplum kuruluşları ile ortaklaşa bu projeyi yürütmektedir. Adıyaman İl Merkezinde SAFVAN-DER (Safvan Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulubu)  bu projeyi yürütürken, Gerger İlçesinde ise Gersoy-Der Eski Başkanı-Mali Müşavir Ahmet Mancak, Avukat Üzeyir Bilgin ve Gerger İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Nihat Kürtül ‘den oluşan bir ekip tarafından yürütülmektedir.

Ahmet Mancak: “Gençlerimizi, bedensel  ve zihinsel olarak sağlıklı, zinde, milli, manevi, ahlaki, sosyal ve kültürel değerlere bağlı nesil yetişmesine katkıda bulunmak hepimizin görevidir. Bu amaca yönelik hareket eden STK’ların projelerine duyarsız kalamayız. Bu yarışma, İdeal İnsan Peygamber Efendimizin (sas) Hadislerini sahih kaynaklardan okumak, O’nu doğru anlamak ve tüm insanlığa layıkıyla anlatmak, hayatı O’nun gibi bilinçli yaşamak için toplumda farkındalığın oluşması hedeflenirken, okuma alışkanlığının yeterli düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, anlayan, düşünen ve okuduğu bilgiyle hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak, halkın, özellikle gençlerin sahih kaynaklarla buluşmasına destek olmak gayesiyle düzenleniyor.” dedi

 Zinde Gençlik Kulübü de bunları amaçlayan ve hayata geçiren bir sivil toplum kuruluşu”

Zinde Geçlik Kulübü aynı zamanda çevreye duyarlı, üstün vasıflı, eğitimli, kültürlü ve görgülü bireyler yetişmesine katkıda bulunan, yaratılış gayesini bilen, ülkesini ve milletini seven bireylerden meydana gelen bir toplumun oluşmasına yardımcı olma misyonuyla 2006 tarihinden bu yana İstanbul merkezli faaliyetlerine devam ediyor. Gençlik, spor ve izcilik faalietleri yanısıra, Bilek Güreşi Türkiye Yarışmaları da gerçekleştiriyor.

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları’n Anadolu’nun her ilinde hali hazırda faaliyet gösteren 100’den fazla dernek, spor ve izcilik kulüpleri de proje ortağı olarak destekliyor. 7’den 70’e yarışma fırsatı veren ödüllü kitap okuma yarışması, geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda da tüm hızıyla devam ediyor. Bu sene dördüncüsü düzenlenecek Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları ile katılımcıların, her Müslümanın bilmesi gereken temel bilgileri öğrenmesine yardımcı olunuyor.

4 yıl önce başlayan Ufka Yolculuk, ilki Hicri 1434, Miladi Miladi 2013 yılında Ömer Nasuhi Bilmen’in Büyük İslam İlmihali kitabından 87 bin 014 kişinin katılımıyla düzenlendi.

Hicri 1435, Miladi 2014 yılında yapılan ikinci yarışma ise “Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak” Platformuyla birlikte düzenlendi. Kur’an-ı Kerim Meali konulu yarışma, 65 ülkeden toplam 174 bin 399 kişinin katılımıyla coşkulu bir şekilde gerçekleşti.

Hicri 1436, Miladi 2015 yılında yapılan üçüncü yarışma ise “Son Peygamber Platformu” ile birlikte düzenlendi. Siyer konulu yarışma ise toplamda 264 bin 929 kişinin katılımıyla gerçekleşti. Yarışmacıların sorumlu olduğu kitap da, Prof. Dr. İsmail Lütfi Çakan’ın “Kur’an-ı Kerim’e Göre Peygamberler Tarihi ve Tevhid Mücadelesi” kitabı oldu. Yarışma geçen sene, Türkiye’de 81 ilde, 679 ilçede, 1.238 okulda, 11.723 gönüllü gözetmenle ve 11.571 sınav merkezinde düzenlendi. Toplamda şimdiye kadar ise 550.000’e yakın yarışmacı kayıt yaptırarak iştirak etti.

Hicri 1437, Miladi 2016 yılında yapılacak yarışmaya ise 300.000’den fazla k  fazla katılım bekleniyor. Böylece, Türkiye’deki ÖSYM sisteminde en geniş katılımlı sivil yarışma organizasyonunu, hem de tamamı gönüllülerden oluşan bir ekiple düzenleniyor.

Yarışma bu yıl, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar tarafından İmam Nevevi’nin Riyazü’s Salihin eserinden yarışmaya özel derlenen “Riyazü’s Salihîn’den 1001 Hadis Seçkisi” adlı kitapdan düzenlenecek.

13 Kasım 2015 tarihinde ufkayolculuk.com sitesinden alınmaya başlayan kayıtlar, 21 Şubat 2016 tarihine kadar devam edecek. Sınav, 3 Nisan 2016 Pazar günü saat 10:00 da tüm Türkiye genelinde, cezaevleri de dahil olmak üzere, aynı gün ve aynı saatte gerçekleşecek

Bu Yıl, “Hadis Yılı” İlan Edildi!

Sevgili Peygamber’imizin (sav) kutlu mesajlarıyla toplumu buluşturmayı sağlamak için, yarışma vesilesi ile de örnek bir kampanya başlatılarak bu yıl “Hadis Yılı” ilan edildi.

Tüm sosyal gruplar arasında “Hadis Okuma Grupları Kurma Kampanyası” başlatıldı. Camiler, okullar, evler, işyerleri ve cezaevleri başta olmak üzere her mekânda, bireysel veya gruplar halinde hayatı anlamlı hale getirecek ve geniş kitlelerde farkındalık oluşturacak bir dizi etkinlik gerçekleştiriliyor.

Gerger İmam Hatip Lisesi Müdür Yrd. Nihat Kürtül: “Gerger İlçemizden de Ufka Yolculuk Hadis Yarışmasına özellikle Öğrencilerimizden yoğun bir rağbet var, Hedef olarak belirlediğimiz 250 katılımcı sayısını aşmış bulunmaktayız. 21 Şubat 2016 tarihine kadar devam edecek yarışmaya herkesi davet ediyoruz.”

 

Organizasyon tanıtım videosu için https://www.youtube.com/watch?v=gIOPxrhA3BM

Organizasyon tanıtım dosyası için http://hadis.ufkayolculuk.com/tanitim-dosyasi/

 29 Mart 2016 Salı günü saat 22:00’ye kadar online kayıtlar devam edecek.

 

Merkezi Ödüller

A-B-C-D Kategorileri İçin

 

Birinci Olanlara : 2 adet Umre + 2.500,00 TL

İkinci Olanlara : 1 adet Umre + 1.500,00 TL

Üçüncü Olanlara : 1 adet Umre + 500,00 TL

4.-10. Olanlara : Samsung Galaxy Tab S2 T710 32GB 8.0″ Tablet

 

Not: 18 yaş altında olanlara veya bayanlara tek başlarına umre vizesi Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından verilmemektedir. Bu şekilde ödül kazananalar yanlarında babası, amcası, dayısı, eşi (bayanlar için) veya 18 yaşından büyük erkek kardeşini götürmeleri gerekmektedir. Bu kazanmış oldukları umre ödülünü istedikleri kişiye devir de edebilirler.

 

E ve F Kategorisi İçin

Birinciye: : Samsung Galaxy Tab S2 T710 32GB 8.0” Tablet

İkinciye : Samsung Galaxy Tab S T800 16 GB 10.5” Beyaz Tablet

Üçüncüye : Samsung Galaxy Tab S T700 16GB 8.4” Beyaz Tablet

 

Gerger Ödülleri

              

A-B-C-D Kategorileri İçin

Birinci Olanlara : 1 adet Cumhuriyet Altını

İkinci Olanlara : 1 adet Yarım Altın

Üçüncü Olanlara : 1 adet Çeyrek Altın

Diğer Dereceye girenlere Sürpiz Hediyeler

 

 

 

 

 

 

Haberin Diğer Fotoğrafları
 
Anahtar Kelimeler:
Kaynak / Editör: G.H.A - Abdurrahman KURTBEY

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Eğitim Haberleri
Gerger Fakülte İstiyor.
Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Turgut Atandı
Kadın İsterse...

Kadın İsterse...
Gerger Eğitim Birsen'de Sular Durulmuyor
Ahmet Mancak'ı Kutsal Topraklara Uğurladık..
Miraç nedir?
Gerger'e hırsızlar dadandı.
Diğer Başlıklar

Kaymakam Turan Ba-Der'i Ziyaret Etti
Gerger'de Korkunç Ölüm..!
Yine İnşaat, Yine Gençler Yine Tillo..!
Malatya ile Adıyaman Arasında Sınır Tartışması
Adıyaman Valisi Pekmez'in Eşi Gerger'de
Güvercintepe'ye Gençlik Merkezi
Barış Pınarı Harekatı başladı
Gerger Devlet Hastanesine Başhekim Atandı
Çifthisar Barajında Çalışmalar Devam Ediyor..

 www.gergerhaber.net Logo

 

 

GERGER TV CANLI


Yazarlar 
Siyaset Sahnesi
Hava Durumu ( Adıyaman )
Bugün
9°°C - 18°°C
Salı
6°°C - 19°°C
Çarşamba
6°°C - 20°°C
Perşembe
6°°C - 20°°C
Namaz Vakitleri ( Adıyaman )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
05:3807:0112:1714:5917:2218:41

18 Kasım 2019 Pazartesi
Röportajlar
Yine İnşaat, Yine Gençler Yine Tillo..!
Yine İnşaat, Yine Gençler Yine Tillo..! Gerger'in Gölyurt (Tillo) köyü doğumlu Ancak Adana'da ikamet ettikleri belirlenen Amca çoc...
»
»
»
Tarihte Bugün
1776 - Deniz Harp Okulunun Açılışı
1922 - Uzun Köprünün Kurtuluşu
2006 - Fırtına
Kim Kimdir
Günün Sözü
Alim ölse de yaşar, cahil ise yaşarken de ölüdür.
(HZ.ALİ (R.A))
Arşiv Arama
MAGAZİN GÜNLÜĞÜ
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,67ms Logonuz...
google-site-verification: googleb1348143173db3dd.html