Atatürk Barajı ile Adıyaman-Diyarbakır karayolunun kapanması ile birlikte adeta çıkmaz bir sokak konumuna gelen Adıyaman’ın Nissibi Köprüsü ile yeniden o eski günlerine dönme hayali gerçekleşiyor.

Nissibi köprüsü ilk meyvesini verdi. Van-Kahramanmaraş seferini Adıyaman ulaşım ağı üzerinde başlatan Van Gölü Otobüs İşletmesi, Adıyaman ve Kâhta otogarında yazıhane açtı.

Konu ile ilgili SONMESAJ.COM haber sitemize açıklamada bulunan Adıyaman Ünal Turizm Seyahat Firması Kâhta temsilcisi Ramazan Ayaz, filosunu yenileyen Adıyaman Ünal firmasının aynı şekilde ulaşım ağını da halkın menfaatleri doğrultusunda genişletmeye devam ettiğini açıkladı.

             

Bu kapsamda Van Gölü firması ile prensipte varılan anlaşma sonucunda Van-Kahramanmaraş seferini Diyarbakır-Siverek-Kâhta ve Adıyaman ulaşım ağı üzerinde yapmaya başladığını belirten Ayaz;
“Adıyaman Ünal firması olarak prensipte vardığımız anlaşmayla yazıhanelerimizin kapılarını halkımızın menfaatleri doğrultusunda Van Gölü firmasına açtık. Diyarbakır, Bitlis, Tatvan, Van, Hakkâri illeri ve çevre illere seyahat etmek isteyen halkımız çok sıkıntılar yaşıyordu ve bu illere gitmek için çevre illere gitmek zorunda kalıyorlardı. Artık halkımız bu illere gitmek için sıkıntı yaşamayacak ve çevre illere gitmeyecek. Halkımız Kâhta’dan Batman’a, Bitlis’e, Gevaş’a, Veysel Karan-i Hazretlerine (Ziyaret),Tatvan’a, Van’a ve Hakkâri’ye seyahat edebilecek.

Bundan böyle, Van ilinden Sabah saat 07.30 kalkan Van Gölü Seyahat firmasına ait Kahramanmaraş seferini yapan otobüs, Diyarbakır-Siverek-Adıyaman ulaşım ağını kullanarak saat 18.00 da ilçemiz otogarında olacak. Buradan da Adıyaman üzerinden Kahramanmaraş’a geçecek.

Saat 17.00 da Kahramanmaraş’tan Van’a gitmek için kalkan Van Gölü firmasına ait otobüs ise, akşam 20.00’da Kâhta Otogarında hareket edecek.

Halka hizmeti kendisine düstur edinen Adıyaman Ünal, ilkleri ve ilkeleriyle de sektörün standartlarını belirlemeye devam ediyor. Yeni hizmetimiz halkımıza hayırlı olsun ”dedi.

Van Gölü Firmasının Adıyaman’a Kâhta’ya girmesinden dolayı memnuniyet duyduklarını belirten vatandaşlar ise,”Bitlis-Van tarafına gitmek için çevre illere gitmek zorunda kalıyorduk ve çok büyük sıkıntılar yaşıyorduk. Ama bundan böyle bu sıkıntıları yaşamayacağız. Adıyaman Ünal firmasına ve Van Gölü Firması yetkililerine teşekkür ediyoruz ”şeklinde memnuniyetlerini dile getirdiler.