Bugün - 20 Mayıs 2019 Pazartesi
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künyemiz
Reklamlar
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.gergerhaber.net Logo
Kültür Sanat
Yaşam
Eğitim
Röportaj
Ekonomi
Sağlık
Güncel
Köyden Haberler
Politika
Adıyaman 29°°C
Haber Detayları

Adıyamanlılar Vakfı Başkanlığına Yeniden Aksoy Seçildi

  Adıyamanlılar Vakfı, 2016 yılına ait Geleneksel 6.

Kültür Sanat Haberi - 10 Kasım 2016 Perşembe - 18:52
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

 

Adıyamanlılar Vakfı, 2016 yılına ait Geleneksel 6. İstişare Toplantısını 4-6 Kasım tarihleri arasında Bolu Narven Termal Park Oteli’nde gerçekleştirdi.

İştişare toplantısına; genel merkez ve Adıyaman şubesine ait vakfın kurucu üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, komisyon başkanları ve denetim kurulu üyelerinden oluşan yaklaşık 90 kişi katıldı.

Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcıları Av. Abdurrahman Dursun, Abuzer Korkmaz ve Yusuf Tosun moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantı, üç ana başlık üzerinde icra edildi. Temel felsefenin başında ise genel merkez ile Adıyaman şubesi vakıf yöneticileri arasındaki kaynaşma ve dayanışma zemininin daha iyi bir boyuta taşınması yer aldı. Bununla birlikte 2016 yılında yapılan hizmetlerin gözden geçirilmesinin yanı sıra 2017 yılında gerçekleştirmesi hedeflenen projelerin de hayata geçmesi hususundaki konular masaya yatırıldı.

Tanışma ve kaynaşma serüveninin ardından Sanatçılar Komisyonundan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hamza Taşan, kendi komisyonu bünyesinde yapmış olduğu çalışmaları anlatırken, Vakıf Başkan Yardımcısı Abuzer Korkmaz ise "Biz Bir Aileyiz" projesi ile ilgili bilgiler verdi.

2016 yılına ait vakıf çalışmaları için hazırlanan tanıtım görüntülerinin ardından toplantının açılış konuşmasını yapan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy, Geleneksel 6. İstişare Toplantısına ilk kez eşleriyle birlikte iştirak eden bütün vakıf yöneticilerine teşekkür ederek söze başladı.

Aksoy, “Vakfımızın kuruluşundan bu yana tam 20 yıldır bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle gerek doğup büyüdüğü memleketi olan Adıyaman için gerekse ekmek kazanma derdine düşerek İstanbul’un yolunu tutan buradaki hemşerilerimizi bir araya getirip onlara her alanda gerekli hizmeti götürme adına önemli bir görev üstlenmiştir. Vakfımız hiç kuşkusuz gerçekleştirdiği örnek çalışmalarıyla Türkiye'nin hatırı sayılır ve en saygın sivil toplum kuruluşları arasında girmeyi başarmıştır. Amaçlanan hedefe emin adımlarla varmak için mesai mefhumu dinlemeden fedakârlığın en güzel örneğini sergilemeyi görev bilen başta vakıf yöneticilerimiz olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Akıncıoğlu: “Hizmette Genel Merkez ile Yarışacağız”

Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şube Başkan Vekili Yakup Akıncıoğlu ise Adıyamanlılar Vakfı olarak Adıyaman'da hizmet çıtasını her geçen gün yükselterek devam ettiklerini belirterek, "Şube olarak sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde spor etkinlikleri, kültürel çalışmalar, seminer, panel, gezi, hafızlık ve Kur’an eğitimi gibi birçok alanda güzel çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Adıyaman'da en büyük ihtiyacınız olan öğrenci yurdunun yapılması hususunda yer temini konusundaki arayışlarımız devam ediyor. İnşallah yakın bir zamanda yapılacak olan hizmetler konusunda genel merkezimiz ile yarışır hâle geleceğiz” şeklinde görüşlerini ifade etti.

Özkartal: “Üç Önemli Konunun Üzerinde Duracağız”

Adıyamanlılar Vakfı’nın bir dönem evvelki başkanı Ömer Özkartal, “Vakfımızın bünyesinde kurulan komisyonlar tam kapasiteyle çalışmaları durumunda her anlamda destan yazacağımıza inanıyorum. Her komisyonun birer vakıf şubesi gibi çalışması artık kaçınılmaz olmuştur. Ayrıca Mütevelli Heyeti’nin aldığı karar üzerine her yıl Adıyaman’da geleneksel olarak yapılan sempozyum yerine panel yapılması uygun bulunmuştur. Adıyaman’ın kalkınmasına yön verecek önemli konular üzerine Türkiye’nin saygın bilim adamlarının katılımı ile düzenlenecek olan panellerin Adıyaman’a ve vakfımıza büyük fayda sağlayacağına inanıyorum. Vakıf olarak en büyük sıkıntımız, geçen son 20 yılda burs verdiğimiz yaklaşık 10 bin öğrencinin istediğimiz seviyede geri dönüşünün olmamasıdır. Bunun için de yeni önlemler ve çalışmalar yapılacaktır” diyerek üç önemli konuya vurgu yaptı.

Göksu: “Hepimiz Müteşebbis İnsan Olacağız”

“Vakıf işinde sorumluluğun paylaşılması elzemdir” diyen Vakfın Kurucu Genel Sekreteri Mahmut Göksu, “Vakıf sevdalısı bir insan olmak kolay değildir. Her hâliyle sorumluluğumuzun büyük olduğunu farkındayız. Ancak vakıf yöneticilerden bir ricam var: Herkesin kendisini en az Ramazan Aksoy kadar sorumluluk duygusu taşımasını istirham ediyorum. Vakıf işinde sorumluluğun paylaşılması elzemdir. Müteşebbis insan, dokunduğu yere değer katan insanlardır. Biz de -vakfın yöneticileri olarak- dokunduğumuz ve bulunduğumuz yere değer katan insanlar olmanın mücadelesini vereceğiz” diye konuştu.

Gönüllü: “Adıyamanlılar Vakfı Artık Bir Markadır”

Adıyamanlılar Vakfı’nın çalışmalarına katılmakla ve gerçekleştirdiği bütün projelerine desteklemenin huzurunu yaşadığını söyleyen Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü ise Adıyamanlılar Vakfı’nın sosyal, kültürel ve eğitim alanında gerçekleştirmiş olduğu hizmetlerle önemli bir marka hâline geldiğini söyledi. Rektör Gönüllü, “Devletine, milletine, bayrağına sahip çıkan gençleri yetiştirmek için yoğun çaba sarf eden Adıyamanlılar Vakfı’mızın çalışmalarını yakinen takip etmenin gururunu yaşıyoruz. Her yıl geleneksel olarak bu istişare toplantılarını düzenleyen Adıyamanlılar Vakfı’mızın gelecek 20 yılda çok daha güzel çalışmalara imza atacağına inancımız tamdır. Bu önemli toplantının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diyerek çalışmalarından ötürü vakıf yöneticilerine teşekkür etti.

Başkan Aksoy ile Yola Devam Kararı Alındı

İstişare Toplantısı sonunda iki yıldır vakıf başkanlığını son derece başarılı bir şekilde yürüten Ramazan Aksoy için açık oylamaya yapıldı. Genel merkez ve Adıyaman şube yöneticilerinin tam destek verdiği oylamada mevcut başkan Ramazan Aksoy için iki yıl daha bu görevi devam etmesi kararı verildi.

Yapılan açık oylamada başta vakfın kurucu üyeleri olmak üzere toplantıya katılan bütün vakıf yöneticilerine teveccühlerinden dolayı teşekkür ederek söze başlayan Vakıf Başkanı Ramazan Aksoy, “Vakıf başkanı olmak demek, ateşten gömlek giymek gibidir. Kolay bir iş değildir. Benim gönlümde geçen, bu görevi iki yıl yaptıktan sonra bir başka arkadaşıma devretmekti. Mademki bu görevi iki yıl daha sürdürmemi istiyorsunuz o zaman geçen iki yıllık görevi acemilik görevi olarak sayacaksınız. Bundan sonraki iki yılımızı ise ustalık dönemi olarak görevimizi en iyi şekilde ifa etmenin gayreti içerisinde olacağız. Ustalık dönemini dolu dolu hizmetlerle geçirmek için evvela siz değerli dava arkadaşlarımızın bugüne kadar verdiğiniz destekten çok daha fazla destek vermenizi ve her birinizin bir başkan kadar çalışmanızı arzu ediyorum. İnanıyorum ki sizin bu azim ve gayretinizi arkamda hissettiğim müddetçe üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun olmayacaktır. Gelecek iki yılda çok daha farklı hizmetlere imza atacağımıza inanıyorum. Teveccühlerinizden dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Programın sonunda Adıyaman şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Pektaş, “Kayıp dünya” isimli gençler üzerine bestelediği şiir herkesi duygulandırdı. Program, vakfın Sanatçılar Komisyonu Başkanı olan ses sanatçısı İbrahim Harikases ile birlikte İdo Adıyaman'ın sunmuş olduğu müzik ziyafeti ile son buldu.

Haber: Abdulkerim SONKAYA

 

 
Anahtar Kelimeler:
Kaynak / Editör: G.H.A - Abdurrahman KURTBEY

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Kültür Sanat Haberleri
Ba-Der Futbol Turnuvasında Son Durum
Çoğ-Der Başkanlığına Sıtkı Saltaş Getirildi
Ba- Der Kadınlar Komisyonu Kuruldu

Ba- Der Kadınlar Komisyonu Kuruldu
Nemrut'ta Turizmciler isyanda..!
Ba-Der Futbol Turnuvası 2019 Başladı.
Gerger’deki yaban nergisleri yerli turistlerin akınına uğruyor
Başakşehir’de Millet Kıraathanesi Açıldı
Diğer Başlıklar

Karataş Ailesinin İftarına Yoğun İlgi
Türkiye'nin aile istatistikleri açıklandı
İş Adamı Taşar'dan 2 Bin Kişiye İftar
Ekrem İmamoğlu engellemişti! Yeniden hizmette
Vali Yerlikaya İBB Binasına Giriş Yaptı
OSES Çiğköfte’ye Guinness Rekor Tescil Sertifikası verildi
Üstad Kadir Mısıroğlu vefat Etti
Ba-Der Futbol Turnuvasında Son Durum
Çoğ-Der Başkanlığına Sıtkı Saltaş Getirildi

 www.gergerhaber.net Logo

 

 

GERGER TV CANLI


Yazarlar 
Siyaset Sahnesi
Hava Durumu ( Adıyaman )
Bugün
17°°C - 29°°C
Salı
15°°C - 31°°C
Çarşamba
17°°C - 34°°C
Perşembe
18°°C - 35°°C
Namaz Vakitleri ( Adıyaman )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
03:2705:0712:2816:1919:4021:13

20 Mayıs 2019 Pazartesi
Röportajlar
Gerger Aşağıdağlıca (Erbahun) Köyünde Bir İlk..
Gerger Aşağıdağlıca (Erbahun) Köyünde Bir İlk.. Büyükşehirlerde Özellikle İstanbul’da Düğün davetiyelerinin şahıslara ...
»
»
»
Tarihte Bugün
1633 - Türk tarihinin en kanlı olaylarından Padişah Genç Osman'ın Tahtından indirilerek Yedikule'de idam edilmesi.
1878 - Çırağan sarayı baskını ve ünlü gazeteci Ali Suavi'nin tertip ettiği bu darbe sırasında öldürülmesi.
Kim Kimdir
Günün Sözü
İlim irfan mürşittir karanlıkları boğar. İnsanları cehalet, gaflet bunaltıp boğar?
(Hacı Bektaşı Veli)
Arşiv Arama
MAGAZİN GÜNLÜĞÜ
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,73ms Logonuz...
google-site-verification: googleb1348143173db3dd.html