Bugün - 26 Mayıs 2019 Pazar
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künyemiz
Reklamlar
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.gergerhaber.net Logo
Kültür Sanat
Yaşam
Eğitim
Röportaj
Ekonomi
Sağlık
Güncel
Köyden Haberler
Politika
Adıyaman 33°°C
Haber Detayları

“Adıyaman Tanıtım Günleri“ Yeni Kapıda Başladı

"Adıyaman Tanıtım Günleri" Yeni Kapıda Başladı Adıyaman Dernekler Federasyonu ve Adıyamanlılar Vakfı tarafından düzenlenen ve Adıyaman Valiliği, Adıyaman Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle Yenikapı Etkinlik Alanı'nda düzenlenen "Adıyaman Tanıtım Günleri" büyük bir katılımla gerçekleşti.

Kültür Sanat Haberi - 19 Ekim 2018 Cuma - 09:13
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

"Adıyaman Tanıtım Günleri" Yeni Kapıda Başladı

Adıyaman Dernekler Federasyonu ve Adıyamanlılar Vakfı tarafından düzenlenen ve Adıyaman Valiliği, Adıyaman Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle Yenikapı Etkinlik Alanı'nda düzenlenen "Adıyaman Tanıtım Günleri" büyük bir katılımla gerçekleşti.

Yerli ve yabancı vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Adıyaman Günleri'nin açılış programı TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Yıldırım'ın yanı sıra programa İstanbul Valisi Vasip Şahin, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, AK Parti Adıyaman milletvekillerinden Ahmet Aydın, Halil İbrahim Fırat, Muhammed Fatih Toprak, Yakup Taş, Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Adıyaman Üniversitesi Rektörü M. Talha Gönüllü, 22. Dönem Adıyaman milletvekili Mahmut Göksu, Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Abdurrahman Dursun, Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Sait Aybak, Adıyaman’ın bütün ilçe kaymakamları ve belediye başkanları ile birlikte çok sayıda işadamı, bürokrat, STK başkanları katıldı. Yöresel türkülerin söylendiği programda sahnede yoğuran çiğ köfte bütün davetlilere ikram edildi.

Huzur ve barış kenti Adıyaman'ın kültürü, tarihi ve doğası İstanbul'da yaşayan vatandaşlara ve turistlere tanıtıldı. 4 gün boyunca ziyaretçilere açık olacak olan Adıyaman tanıtım günlerinde Adıyaman merkez ve ilçelerindeki yöresel lezzetlerini sergilemeye devam edecek.

Programın açılış konuşmasını yapan Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Abdurrahman Dursun, Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Sait Aybak birer teşekkür konuşması yaparak, huzurun ve hoşgörünün başkenti, Türkiye'nin teminatı olan Adıyaman ilimize ait güzelliklerini İstanbul’da sergilemekten büyük bir onur duyduğunu ifade ederek, bu anlamlı günde kendilerini yalnız bırakmayan başta TBMM Başkanı Binali Yıldırım başta olmak üzere bütün katılımcılara teşekkür ettiler.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, AK Parti Adıyaman milletvekillerinden Ahmet Aydır, Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ise birer selamlama konuşması yaparak, bu önemli etkinliğin Adıyaman ve Adıyamanlılar için hayırlara vesile olması temennisinde bulundular.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, ekonomiyi hareket halindeki araca benzeterek, "Alışveriş, o aracın yakıtıdır. Alışveriş olmazsa hareket olmaz. Tanıtım günleri, fuarlar, kermesler bir anlamda ekonomiyi canlı tutan, alışveriş ortamını sağlayan etkinliklerdir." dedi.

Etkinlikle Adıyamanlıların İstanbul'da buluştuğunu dile getiren Yıldırım, "Adıyaman Tanıtım Günleri'nde, İstanbullu hemşehrilerimizin Adıyaman'ın her türlü güzelliğini 4 gün boyunca görme fırsatı olacaktır. Huzurun başkenti, Türkiye'nin teminatı Adıyamanlılara sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Binali Yıldırım, tanıtım günlerinin bir yandan alışverişi canlandırırken, bir yandan da gurbette bulunan hemşerileri bir araya getirdiğini anlattı.TBMM Başkanı Binali Yıldırım, bu tür faaliyetlerin aynı zamanda sosyal ve kültürel anlamda da insanları birbirine daha fazla yakınlaştırdığını vurguladı.

İnsanların her zaman memleketlerine gidemediğini, böyle etkinliklerle memleketlerin de ayaklarına geldiğini dile getiren Yıldırım, "İnşallah birçok Adıyamanlı da memleket hasretini giderecektir. İstanbul'da yaşayan diğer kardeşlerimiz de Adıyaman hakkında daha çok şey öğrenecekler. Adıyaman güneşin doğuş anının en güzel izlendiği şehirdir. Birçok insan bu güzelliği yaşamak için Adıyaman'a gidip, Nemrut Dağı'na tırmanmaktadır. Eğer gitmeyenler varsa, mutlaka gitmelerini tavsiye ederim. Gitmişken Nissibi Köprüsü'nü de görün, oradan da Diyarbakır'a rahat bir seyahat yapın." diye konuştu.

Yıldırım, Adıyaman'ın sanat, siyaset, edebiyat alanında da çok değerli insanlar yetiştirdiğini, bunların başında ise Ahmet Kaya, Zara ve Latif Doğan gibi değerli isimlerdir dedi.

"Yüreklerimiz bir vurduğu sürece, bizi hiç kimse sindiremeyecek"

Adıyaman'a yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Yıldırım, şöyle devam etti:

"Edirne'den Kars'a, Şırnak'tan İzmir'e, Adana'dan Samsun'a ülkemizin her köşesini mamur hale getirmek, birlikte kazanıp birlikte zenginleşmek duygusuyla bu faaliyetlerimizi 15 yılı aşkın süredir Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde sürdürdük, bugünlere geldik. Bugün yaşadığımız sıkıntılara bakmayın. Bunların hepsi gelip geçici. İster içeriden ister dışarıdan bütün sıkıntıları aşacak güce sahibiz. İster PKK kılığında ister FETÖ kılığında gelsinler evelallah hepsini alt edecek güce sahibiz biz, alt ettik de. Ne diyor merhum Akif, 'Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez.' Allah'ın izniyle yüreklerimiz bir vurduğu sürece, bizi hiç kimse sindiremeyecek. Türkiye istikrar içinde, huzur içinde büyümeye devam edecektir. Adıyaman Türkiye'nin teminatıdır. Adıyaman'a terör örgütü ayak basamamıştır. Adıyaman toprağını, devletini, milletini seven insanların şehridir. Bu konuda en büyük kaynağımız yine milletimizdir" diyerek, etkinliğe katılan herkese teşekkür etti.

Adıyaman tanıtım günlerinde çiğköfte başta olmak üzere, şillik tatlısı, içli köfte, nar, dut, Besni üzümü, pestil, Abuzer kebabı, kavurmalı hıtap, Adıyaman tavası ve daha birçok lezzet örneği konukların beğenisine sunuldu.

Adıyaman milletvekillerinden Ahmet Aydın, Halil İbrahim Fırat, Muhammed Fatih Toprak, Yakup Taş, Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Adıyaman Üniversitesi Rektörü M. Talha Gönüllü, 22. Dönem Adıyaman milletvekili Mahmut Göksu, Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Abdurrahman Dursun, Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Sait Aybak açılış öncesi ve sonrası bütün stantları tek tek gezerek, katılımlarından ve katkılarından ötürü teşekkürlerini ilettiler.

Haber: Abdulkerim SONKAYA / İSTANBUL

Haberin Diğer Fotoğrafları
 
Anahtar Kelimeler:
Kaynak / Editör: G.H.A - Abdurrahman KURTBEY

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Kültür Sanat Haberleri
Karataş Ailesinin İftarına Yoğun İlgi
Ba-Der Futbol Turnuvasında Son Durum
Çoğ-Der Başkanlığına Sıtkı Saltaş Getirildi

Çoğ-Der Başkanlığına Sıtkı Saltaş Getirildi
Ba- Der Kadınlar Komisyonu Kuruldu
Nemrut'ta Turizmciler isyanda..!
Ba-Der Futbol Turnuvası 2019 Başladı.
Gerger’deki yaban nergisleri yerli turistlerin akınına uğruyor
Diğer Başlıklar

Gerger Fakülte İstiyor.
Gerger 85 milyon Yıllık Fosil Bulundu
Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Turgut Atandı
Güvercintepe'de Bekçiler Göreve Başladı.
Kadın İsterse...
Yaşam TV Kapatıldı
Karataş Ailesinin İftarına Yoğun İlgi
Türkiye'nin aile istatistikleri açıklandı
İş Adamı Taşar'dan 2 Bin Kişiye İftar

 www.gergerhaber.net Logo

 

 

GERGER TV CANLI


Yazarlar 
Siyaset Sahnesi
Hava Durumu ( Adıyaman )
Bugün
21°°C - 33°°C
Pazartesi
17°°C - 30°°C
Salı
19°°C - 32°°C
Çarşamba
19°°C - 34°°C
Namaz Vakitleri ( Adıyaman )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
03:2105:0312:2916:2019:4521:20

26 Mayıs 2019 Pazar
Röportajlar
Gerger Aşağıdağlıca (Erbahun) Köyünde Bir İlk..
Gerger Aşağıdağlıca (Erbahun) Köyünde Bir İlk.. Büyükşehirlerde Özellikle İstanbul’da Düğün davetiyelerinin şahıslara ...
»
»
»
Tarihte Bugün
1512 - Sultan II. Bayezid'in vefatı.
2004 - Süleyman Hilmi Tunahan (k.s.) Hazretleri'nin kerimesi F.Ferhan Denizolgun (rh.)'un vefatı.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Kardeşim, ancak fikirdir varlığın, gerisi et ve kemiktir bir yığın?
(Mevlana)
Arşiv Arama
MAGAZİN GÜNLÜĞÜ
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,94ms Logonuz...
google-site-verification: googleb1348143173db3dd.html