Bugün - 22 Temmuz 2019 Pazartesi
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künyemiz
Reklamlar
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.gergerhaber.net Logo
Kültür Sanat
Yaşam
Eğitim
Röportaj
Ekonomi
Sağlık
Güncel
Köyden Haberler
Politika
Adıyaman 39°°C
Yazar Detayları

Gökhan Bayram

Gökhan Bayram - Gençlik Nereye Gidiyor?

Gençlik Nereye Gidiyor?
Yazı Tarihi: 16 Haziran 2014 Pazartesi

Gençlik Nereye Gidiyor?
Günümüz dünyasının en belirgin ve temel sorunlarından biri olan gençliğin istikameti ve içinde bulunmuş olduğu bu bohemli hayat anlayışı ülkemizin ve milletimizin geleceği adına birçok endişeler uyandırıyor.

Bu sorunun,bu derece büyüyüp akıl almaz bir hale gelmesi de akıbetimizi tehlikeye düşürmesine yol açmakta.Son zamanlarda benliğini kaybedip hızlıca gelişen bir gençliğin içinde bulunmuş oldugu o sarsıntılı hayat tarzının sonrasında beliren hiç hoş olmayan olumsuz neticeleri görmüyor değiliz. Sosyal medyanın günümüz insanının üzerinde önemli ölçü de baskın olduğu bu asırda artık insanların eğiticisi olma görevini üstlenmiş durumda.


Özellikle de çocuklarımız anne ve baba sözüne itaat etmekten çok hiç bilmediği, görmediği cam ekranın arkasında birtakım ideolojik hareketleri gerçekleştirmeyi kendilerine gâye edinmiş ve neye mensup oldukları belirsiz olan kimselerin talebesi olup çıkıyorlar.

Hâl böyle olunca da denetimin sahibi belirgin hâle gelmiş oluyor. Anadolu gençliği ile günümüz kimliksiz gençliğini birbiriyle mukayese etmeye kalktığımızda hakikaten nasıl bir seviyeye geldiğimizi açık-seçik bir şekilde görmüş olacağız. Peki evlatlarının bu hâle gelmemesi için aileler ne kadar çaba sarf etti? Nasıl bir denetim biçimi izlediler? Ailelerimizin feryat figan etmelerinin temel nedeni bu soruların cevaplarını tam kavramayıp gerekli hakkı teslim etmemeleridir. Şu ana kadar çocuklarının hayatının iyileştirilmesi için bir çok psikolojik danışmanlık hizmeti almaya çalışan aileleri görüyoruz.

Aslında en iyi eğitimin ailede başladığının bilincinde olmaları gerekirdi. Mesuliyet sahibi anne ve babalarımız çocuk yetiştirmede daha baskın konumda olup aynı zamanda çocuk için gerekli eğitmi temin edip çocuğun daha programlı bir yaşam sürecini kavramasına da imkan tanırlar. Küçük yaşlarda verilmeyen gerekli eğitimin gençlik döneminde çocuklarımızda nasıl bir yapı oluşturduğuna bakalım. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki genç kitle büyük bir değişim uyandırdığı apaçık ortada. Artık aile himayesinden çıkmış, internetteki o menfi sitelerin kölesi olmuş bir gençlik yetişiyor. Bir yandan sokaklara teslim olmuş, zamanının büyük bir çoğunluğunu dışarıda harcamakla geçiren bir genç nesil var. Sabaha kimlerle başladığı belli değil.


Geceyi kimlerle bitirdiği meçhul. Topyekün büyük bir yok olmuşluğa doğru hareket etmekteyiz. Manevi değerler zihinlerden boşaltılmış adeta. Özellikle üniversite ortamına giren gençlerimiz yeni bir hayat tarzını merhabalarken bununla beraber bir kimlik kaybına veda ediyor. Tamamen farklı maksatla okuyan gençlerimiz var.


şkaları tarafından öğütülüp kalırız. Değerli hemşerimin gençlikle ilgili makalesi çok anlamlı ve düşündürücüydü.Engin Şahin. Çorum üniversitesinde tahsil hayatı devam etmektedir. Gençliğimize örnek olacak ahlak ve terbiyesini ve saygısını aile büyüklerinden ve okul öğretmenlerinden almış bu anlamda da kendini geliştirmiş geleceğin önemli yazarları arasında görme arzusundayım. Değerli hemşerime başarılar dileyerek iyiki varsınız

.Saygılarımla..

 

 

 

 
İletişim E-Posta: - Telefon:


 
Yorumlar
*** Yorum Yaz

seçkin sert()
kahta gurbette yine iyi dalgaya almışlar adamı milletvekilliği için daha net bir şey yok diyor ne güldük ama haberi yapanda iyi dalga geçmiş bir çok bakan tanıdığı ve ahmet aydının arkadaşı demiş :))))))) seçime kadar eğlence çıktı yine
Gönderilen Tarih - 17 Şubat 2015 Salı (18:19)  
Muhittini arabi()
Gariban gerger ve Nurcan hanım ; amma güldüm. Elinin körüne gidiyor demek :D. Murat Hakverdi muhtar değilmiydi. Ne işi var siyasetle. İrfan bey ile Gökhan bir araya gelmezler. Ama nerde atraksiyon var üstüne de atlarlar. Gelsin de nerde gelirse gelsin :D. Siyaset ve Adıyaman ne kadar da uyumlu. Gökhan bey zaten bir fenomen. Adıyaman milletvekilleri onun adı geçin titriyorlar. Kapıları herkese kapalı ona açık. Hüsrev bile korkar ondan :) iki kalem salladımı verdiği tahribatı düşünün. :))
Gönderilen Tarih - 23 Ocak 2015 Cuma (13:13)  
gariban gerger()
Gökhan bayram beyefendi yalakalık yağcılık yapa yapa ne yağı kaldı nede takatı.ancak köşe yazısıyle site okuyucularıne 2.3 seneden beri ıyi bi eğlence oldu.son zamanlarda pek tiyatoruya gitmiyenler için iyi bi tiyatru eğlencesı oldu.rol arkadaşlarıise irfan karataş ve murat hakverdı.bu öçlü adıyamanızın gururudur.adıyamanın il kongresı biti ama bu öçlü istanbulda yaşiyor İstanbul kongresında boy göstesı yapacaklar.sanırım murat belediye başkanı irfan il başkanliğı Gökhan ise akp e genel başkanlığı sözü almış.umarım ilerde bu makamlara gelecek bu öçlü adıyamanımızıda unutmazlar? gariban gerger.
Gönderilen Tarih - 16 Aralık 2014 Salı (16:22)  
nurcan can()
kaldırın bu yazıyı. yeter ama aylardır aynı. her siteye girdiğimde gençlik nreye gidiyor. Elinin körüne gidiyor. aaa bu ne ya. alıntı bir yazı ile aylardır köşe işgali olmaz ki canım ama.
Gönderilen Tarih - 16 Aralık 2014 Salı (15:46)  
abuzer SERZER()
Gökhan bey, kongre geçti gitti. liste de yoksunuz. Bu saçmalık. Sizin Adıyaman parti yönetiminde olmanız milletvekillerini hizaya sokardı. Anlaşılan yine perde arkasından dizayn işlerine devam edeceksiniz. Bu arada henüz adıyamana bir yatırım yapmadınız. bu durum Adıyaman kamuoyunu derinden sarsmaya devam etmektedir. Ahmet aydının danışmanlığına şükür devam ediyorsunuz da onun hata yapmasına engel oluyorsunuz
Gönderilen Tarih - 16 Aralık 2014 Salı (11:53)  
yusuf KENTOL()
Merhaba, yazıyı beğendim güzel. Yorumlara bakılırsa sizden beklenti var. Gerçekten Adıyaman Akp il başkanı olacakmısınız. Zira olacaksanız bunu bilmek ve sizinle çalışmak isterim. Şamatayı severim.
Gönderilen Tarih - 25 Kasım 2014 Salı (08:37)  
Didem Aksan()
Cem Yılmaz'ın yeni filmleri çıkana kadar güldüren insanlar arasında yer alıyorsunuz Gökhan bey
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2014 Cumartesi (09:34)  
abuzer SERZER()
gençlik gittii geldii sen yoksun gukan bey. Artık yeni yazılarını bekliyoruz. hafta sonu kongreler geliyor. Gelip artık Adıyaman il başkanı olun. Adıyaman şahlansınnn. artık yeter. Zaman bayramın zamanıdır. gelon m u gelmonmu
Gönderilen Tarih - 6 Kasım 2014 Perşembe (14:29)  
kenan kendal()
sayfaları gezerken yorumlara gözüm takıldı epey bi güldüm:) yazarı çekemeyenler var. Anten taksınlar. Böyle yazar nerede var. Gençlik konusuna eğilmiş. :)=(
Gönderilen Tarih - 26 Ağustos 2014 Salı (17:35)  
mahmut ()
bu adamla bu kadar dalga geçmeyin kardeşim ne yapsın kapasite bu herkesin bir mutluluk sebebi var buda resim çektirmekten onun yanında oturdum demekten mutlu oluyor yazıda yazar (her ne kadar kendisi yazamasada) o bir fenomen o bir star o bir siyasetçi düşkünü o kimin atına binerse onun türküsünü çığıran biri ne yapalım neyse gökhan belki olgunlaşmışsın umuduyla (sanmıyorum ama)
Gönderilen Tarih - 26 Ağustos 2014 Salı (12:20)  
mahmut()
Gökhan bey nerde o eski yazılarınız. Nerde o ortalığı tir tir titreten Gökhan BAYRAM. sustunuz. yazın cesur olun. kendinizi Ahmet için parçaladınız. İşinizi gücünüzü enerjinizi ona harcadınız. Size Tırşıkçı dediler,size yalaka dediler, size dediler evet. Sizde ki bu özellikleri bildikleri için dediler. Siz yinede yazın. Gergerli gitti tadı tuzu kalmadı. Yazın cesur olun
Gönderilen Tarih - 21 Ağustos 2014 Perşembe (19:45)  
abuzer serzer()
dünden beri şöyle bakıyorum. 3 4 tane federasyon kurulmuş. hiç birinin yönetiminde yoksunuz. Neden böyle kendini geri çektiniz. Adıyamanlıları sahipsiz bırakmayın. yul güsterin.
Gönderilen Tarih - 10 Temmuz 2014 Perşembe (16:57)  
abuzer()
vallah gukan bey yazı güzel. Lakin uygulamaya herkes kendi evinden başlayacak ki aile düzelsin. Aile düzelirse toplum kendiliğinden düzelmiş olacaktır. Yani YALAKALIKLA, YALANLA, ÜÇ KADĞITLA, SÖZ TUTMAMAKLA Vs. Cocuklar bir yere gelemeyeceklerini geleceklerse bile ancak TIRŞIKCI olacaklarını ve toplumda yerlerinin yüzlerine gülündüğü gibi olmayacağını anlamalılar. Özetle genç kardeşimi tebrik ederim. Senin elinle yayınlaması da ayrıca isabet olmuş. anlayanaa :D
Gönderilen Tarih - 19 Haziran 2014 Perşembe (15:38)  

Diğer Yazıları

Korkaklar Zafer Anıtı Dikemez
ADIYAMAN VALİSİ MAHMUT DEMİRTAŞ’I RAHAT BIRAKIN..
Gençlik Nereye Gidiyor?
VİCDANLARIN SESİ
BAŞARININ SIRRI
TÜRKİYE'NİN İÇİNDEKİ PARALEL YAPI
Örümcek Kafalılar
Farkındalık Bilinciyle Siyaset Yapabilmek
TOPLUMSAL ÇIKAR MI BİREYSEL ÇIKAR MI?
Diğer Yazarlar

Işte Milletin vekili Böyle olmalı
Seçilecek Belediye Başkanına Önemli Mesajlar
AKSA DÜŞERSE
Biz Kimiz..?
Ülkemin Güncel Davası
Deşt-i Hayat.
Korkaklar Zafer Anıtı Dikemez
Kral Çıplak..!
Samsat Depremi
BİR EKMEK PARASINA BİR GÜN SİGORTA

 www.gergerhaber.net Logo

 

 

GERGER TV CANLI


Yazarlar 
Siyaset Sahnesi
Hava Durumu ( Adıyaman )
Bugün
24°°C - 39°°C
Salı
25°°C - 38°°C
Çarşamba
25°°C - 37°°C
Perşembe
25°°C - 37°°C
Namaz Vakitleri ( Adıyaman )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
03:3405:1512:3816:2919:5221:25

22 Temmuz 2019 Pazartesi
Röportajlar
Adıfed Başkanlığına Hüseyin Sevinçtekin Getirildi.
Yaklaşık 4 yıl boyunca Esenler Adıyamanlılar Derneği (Esader) Kurucu başkanlığından sonra başarılı bir çalışma ile Başakşehir Adıyamanlılar Derneği (Ba-D...
»
»
»
Tarihte Bugün
1723 - Gedikpaşa?dan başlayan büyük İstanbul yangını.
1711 - Prut Zaferi ve (Osmanlı-Rus) Prut Barış Antlaşması.
1913 - Edirne'nin kurtuluşu.
1967 - Adapazarı zelzelesi.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Resüller, Nebiler miras bırakmaz, onların bıraktıkları, sadakadır
(Hz. Muhammed)
Arşiv Arama
MAGAZİN GÜNLÜĞÜ
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,67ms Logonuz...
google-site-verification: googleb1348143173db3dd.html