Bugün - 23 Temmuz 2019 Salı
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künyemiz
Reklamlar
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.gergerhaber.net Logo
Kültür Sanat
Yaşam
Eğitim
Röportaj
Ekonomi
Sağlık
Güncel
Köyden Haberler
Politika
Adıyaman 38°°C
Yazar Detayları

İdris Toprak

İdris Toprak - İZZET VE ZİLLET

İZZET VE ZİLLET
Yazı Tarihi: 28 Eylül 2015 Pazartesi


 Bu iki kavramın sahiplerini de şu şekilde ayırmak gerek; izzet sahibi şerefliler ve zillet sahibi şerefsizler… Kaç gündür inanın kalemi elime almak istemedim.

Sanal çakallara baktığımda ülkenin bekası üzerinden cirit attıklarını düşünüp milli ve manevi bütünlüğümüze laf kurşunlarıyla saldırdıklarını gördükten sonra’’ Bismillah’’ dedim ve bu iki kavramla gücümün yettiği kadar direnmeye çalıştım. Zalimlere ve zulme La ilahe demek adına bu kutlu davanın uzun, ince ve meçhul bir yol olduğunu; evleri çakal sürüsü tarafından çevrilen Şehit Yasin’in kardeşlerinden gördük. Direnmek bir şereftir. Şerefsizlerin bu insanlık kitabına yazacakları bir tek mısraları yok. Kurban yerine kurban edilen gonca güllerin hesabını veremezler ve akıttıkları kanlarda boğulacaklar ki boğuluyorlar.

Yüreklere, vicdanlara sıkılan kurşunları şimdiye kadar duyamayan Uhut neslinin Müslümanları; hamdolsun ki şehitlerin dökülen her kanından sonra özlerine dönerek Allah-u Ekber deyip kıyama durup Mekke’nin Fethini gerçekleştiren ruha büründüler. Karanlık ve puslu havalarda ihanet şerbetinin kıvamını tutturmayı iş edinen zillet avareleri ellerindeki kanla, dillerindeki nefretle ve kimliklerindeki katillik ruhuyla ölüm tacirliğini meslek seçmişlerdir. Zillet bunların yaşam kaynağı ve ab-ı hayatları olmuştur. Dilleri ve kimlikleri onların paydaşları veya yeminleri olabilir; ancak asalak misali gıdaları kandır, özleri ihanettir…

Kardeşlerim, bizler doğarken kendi kimliklerimizi, ırklarımızı veya vatanlarımızı seçme şansına sahip değildik. İnanan, şuurlu ve mütedeyyin insanların dahi bu yamyam sürüsünün oyunlarına alet olduğunu görmek de ayrı bir hüzün yaşatıyor bizlere. Bakınız ben bir Kürdüm ve hamdolsun Türkiyeliyim. Benim gibi düşünen ve aslını inkâr etmeden bu vatanı yar, bayrağını şeref ve dilini ana sütü gibi helal gören milyonlarca Kürt kardeşim var.

Kürtlüğü Şehit Yasinlerden, Yusufiye medreselerindeki yiğitlerden, bölücü Kürdistan’ı değil; bütünleştirici Kürdistan’ı söyleyen, yazan ve haykıran Muhammedi davayı yol seçen kara gözlü, eli nasırlı ve dili hayâsından dönemeyen bu toprağın öz yurdunda parya olan canlardan öğrenin ve de bilin. Taş atarak, kin kusarak bataklığı mesken seçen ve mankurtlaştırma okullarına talebe yolladığınızı bilin. Gelin Kürdistan bölgesine ve oranın mütedeyyin mazlum halkına taş yerine gül atın ki bataklıkları gül bahçelerine çevirenlerin çatlamış yüreklerine ve dudaklarına bir âmin olasınız.

Kafa taşçılık hiçbir âdemoğluna hayır getirmez. Delikanlıysanız zillet yerine izzetli olmayı seçin. Irk üstünlüğüyle adam olunmaz; ancak takvanızla üstün olabilirsiniz. Bol keseden atarak bu bölge insanını anlayamazsınız. Yüreklerinde kor, enselerine namlu ve dillerinde ağıt olanların umutlarına siz de incir ağacı dikmeyin. Medeniyeti baba mirası gören satılmış Kürt ve Türk kırıntıları adeta sırtlan olmuş; ovalara, gazete ve görsel medyaya inmişler. Duvarlarına ve kimliklerine ihaneti, ayırmayı, yermeyi, ötekileştirmeyi yazmışlar. Bunlar zaten doğarken zillet tohumunun ürünleri olmuşlardır ve bunlara çanak tutan be-namus fasık dindarları, münafık âlim ve avarelerini bu millet tanıyor ve bunların hepsi deşifre edildi.

Bunu da belirtmem gerek; dün merhum Adanan Menderes’in idamına alkış tutanların çoğu demokrasi şehidinden ihale alanlar, siyasi tüccarlık yapıp, barış ve kardeşlik naralarıyla mangalda kül bırakmayanlardı. Bölge insanının güven ve cesareti üzerine kilitlenmiş prangaları kırar ve onların iradelerine tercüman olursanız bu bataklığı kurutursunuz. Yoksa bu ateş iç ve dış mihrakların silahı olmaya devam edecektir.

Kefenini sırtında taşıyan; mazlumların sığınağı, çaresizlerin umudu, kardeşliğin barış elçisi, ezilenlerin hür sesi olan dava adamına buradan bir kez daha haykırmak istiyorum; sırtlan sofrasında dürüstlük, katiller masasında barış olmaz. İzzet sahipleri ile zillet sahiplerini karıştırmayın.

İdriseskad@hotmail.com

 
İletişim E-Posta: idriseskad@hotmail.com - Telefon:


 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu yazıya hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Yazıları

Ülkemin Güncel Davası
Yol Verin
Kürdistan Ihanetcileri
Tügva istanbul'da Adıyamanlıların Sesi Oldu
İnadına Evet
Tügva
Yazarımız TÜGVA Adıyaman İl Temsilcisi Oldu
Değerli Kardeşlerim
GAZETECİLİK BİR ŞEREFTİR
Umuda İsyan!
Şehit Nazif’ten Kâhta Kaymakamına Mektup
HALK DARBEYE DARBE YAPTI
DARBEYİ HALK DEVRİMİNE DÖNÜŞTÜREN KAYMAKAM
SELAYI İLK OKUYAN İMAM HATİP
Yüreğimdeki Gerger İstanbul’da Kaldı!
Şehit Namırın!
Din Bir Sen'den Açıklama..
Sayın Mehmet Görmez’i Size Yedirmeyeceğiz;
METRUK ZİHNİYETE LANET YEMİNİ
İNSANLIK NEVRUZU
28 ŞUBAT MATEMİ
Anneler Ağlıyor.. Edi Bese..!!
Anneler Ağlıyor.. Edi Bese..!!
Bizans'ın Son Nesli Akademisyenler..!
KÜRDİSTAN İHANETÇİLERİ
Her Bı Jı Bırati!
HORİKLİ ELİ BOYALI BİRİNCİ
EĞİTİM BÖYLE Mİ OLUR?
ŞİMDİ BARIŞ VE YENİDEN DİRİLİŞ ZAMANI
DİRİLİŞ RUHU İÇİN SON İKAZ!
YA MİLLET YA DA İHANET
İZZET VE ZİLLET
Kan damlası Türkiye’m
Diğer Yazarlar

Işte Milletin vekili Böyle olmalı
Seçilecek Belediye Başkanına Önemli Mesajlar
AKSA DÜŞERSE
Biz Kimiz..?
Ülkemin Güncel Davası
Deşt-i Hayat.
Korkaklar Zafer Anıtı Dikemez
Kral Çıplak..!
Samsat Depremi
BİR EKMEK PARASINA BİR GÜN SİGORTA

 www.gergerhaber.net Logo

 

 

GERGER TV CANLI


Yazarlar 
Siyaset Sahnesi
Hava Durumu ( Adıyaman )
Bugün
25°°C - 38°°C
Çarşamba
26°°C - 39°°C
Perşembe
25°°C - 37°°C
Cuma
24°°C - 36°°C
Namaz Vakitleri ( Adıyaman )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
03:3405:1512:3816:2919:5221:25

23 Temmuz 2019 Salı
Röportajlar
Adıfed Başkanlığına Hüseyin Sevinçtekin Getirildi.
Yaklaşık 4 yıl boyunca Esenler Adıyamanlılar Derneği (Esader) Kurucu başkanlığından sonra başarılı bir çalışma ile Başakşehir Adıyamanlılar Derneği (Ba-D...
»
»
»
Tarihte Bugün
1908 - II.Meşrutiyetin ilanı
1908 - İkinci Meşrutiyet'in ilanı.
1919 - Erzurum Kongresi.
1939 - Hatay'ın anavatana katılışı.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Güleryüzlü olmayan bir kişi, dükkan açmamalıdır.
(Konfüçyus)
Arşiv Arama
MAGAZİN GÜNLÜĞÜ
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,75ms Logonuz...
google-site-verification: googleb1348143173db3dd.html